ÜYE OL

Lütfen kullanıcı adını ve şifreni gir!

Kullanıcı Adı / Şifremi Unuttum!

Detaylı Ara

Wolfteam Kasma Donma Taklıma vb. Sorunlara Çözüm

• yurt9933
    Konu: 1 Yanıt: 1
    0 JFP
    Kazanılan Rozetler

Sayın Joygame ekibi ve Arkadaşlar sizlere çok önemli bir konuyu duyurmak bir nebze olsun yardımcı olabilmek duanızı alabilmek için konuyu açmış bulunmaktayım.Sayın arkadaşlar oyunumuz gayet iyi fakat bir belamız var ki ne bela... Her şey güzel gidiyor güzelce oyunu oynuyoruz fakat bir süre sonra aniden donmalar 2ws2 de bile .8 e8 oyunlara girememe gibi sorunlar...İçimizden kötü düşüncüler fikirler sözler sarfoluyor bir anda.İşte bende tam bu noktada sizlere yardımcı olmak istiyorum arkadaşlar.Adım adım inceleyelim:

1. ADIM :Arkadaşlar bu forumda internette belki çok araştırmış çok göz atmışsınızdır şu kasma donma olayını çözebilmek için ve kanaatimce bulduğunuzu sanıp geçici yöntemlere başvurmuş mesela gamebooster, virüs tarama,format atma,reset atma ,çöp dosyaları silme,güvenlik duvarı antivürüs kapama,wolfteam hariç diğer oyunları silme,internet hızını artırma,oynarken müzik dinlememe gibi :)) evet arkadaşlar bu yaptığınız işlemleri kötülemiyorum bazıları işe yarar gibi duruyor yalnız şunu belirteyim bu yöntemler sadece iyi bir donanıma sahip arkadaşlarımızda geçici veya kalıcı etken halinde(olmuyor demiyorum).Bu 1. bilgilendirmemdi

2.ADIM:Sayın arkadaşlar 1. adımdaki bilgilere baktıktan sonra gelelim zurnanın dürt dediği yere.Bakın arkadaşlar wolfteam artık sizin 2009 2010 senelerinde oynadığınız nvıdıa gefırce mx 440 with örneği ekran kartlarıyla oynanacak bir oyun olmaktan çıktı yeni yamalar bazen yüzümüzü güldürüyor bazense bizi üzüyor kasma olaylarından dolayı.yani bütçemiz çok sınırlı olsa bile 2. el marketlere yönelmek en doğrusu parayı çıkartmayı göze alın elinizden arkadaşlar.Bakın wolfteam kasmaması hakkında forumu incelediğimde bazı arkadaşlar 64 bit te kasar 256 bitte kasmaz en az 128 bit gereklidir.ddr5 olsun özellikle ve özellikle bellek miktarını öne sürerek 1 gb olmasın 4 gb olsun gibi acemice davranışlar sergileyerek canımızı sıkabiliyorlar.Gelelim kasma olayına bu olay yüzde 97 sizin donanımsal özelliğinizden kaynaklanmaktadır bakalım 3. adıma...

3. ADIM:EKRAN KARTI:Sayın arkadaşlar gün geçtikçe crysıs 3 ,tomb raider 2013 gibi gpu yu yani grafik kartını zorlayacak etmende oyunlar çıkmakta ve wolfteamin sistem gereksinimleride bu oyunlara paralel artmakta.ekran kartı olayına gelirsek ilk önce şu linkteki video çok bilgilendirici bir ona bakın derim:http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Ekran-karti-alim-rehberi-Bit-mi-MegaByte-mi-ozel-video.htm burdada gözüktüğü gibi 64 bit bir ekran kartı bant genişliğinin yüksek ve daha iyi olması sebebiyle 256 bitlik hd 4850 yi tomb raiderda geçtiği fps oranlarında görülmüştür.çok eski kartlar olmadığı sürece lütfen forumda 64 bit direk 256 ve 128 bitten kötüdür demek yanlış bir yönlendirme olacaktır.bu videoyu izlemenizi özellikle tavsiye ederim.Bellek miktarına gelirsek hemen bir ekran kartı 4 gb diye 2 gb lık ekran kartından daha yüksek seviyede olacağı anlamınada gelmiyor arkadaşlar bu konudada yanılmayalım.ddr5 ve ddr3 meselesine gelince tabikide ddr5 diyorum çünkü veri yolu hızı bant genişliği bir ekran kartında bit olayı ve bellek olayından önde gelmektedir.Hee gelelim ee arkadaşım minumum hangi ekran kartı önerirsin diye arkadaşlar 2 3 yıl daha rahatlıkla idare etmeniz için size nvıdıa cephesinden gt630 ve üstü.amd cephesinden ise hd5570 veya 5670 ve üstü ekran kartını öeneririm hee bundan aşağısı çalıştırmaz mı derseniz size bir pcmden örnek:nvıdıa gf210 (bu kart nvıdıanın eski ekran kartlarından gt630 ve hd5570 ün tırnağı bile değil) ekran kartı yalnızzz ıntel core i3 3220 k işlemciye sahip olarak bu yazıyı devam ettiriyorum:) ekran kartını hallettiğimize inanıyorum ve gelelim 4. adıma...

4.ADIM:İŞLEMCİ:Arkadaşlar wolfteam zombirock lol gibi oyunlar örnek olarak,bu oyunlar ekran kartı istesede daha çok işlemci yönüyle ön plana çıkmaktadırlar pixel shaders olayı gibi.İşlemciniz ıntel pentiumun üstü ıntel cephesinden amd de ise amd e serisi üstüyse bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum yalnız size önerim işlemcinizi anakartınıza uygun seçin :) ve iyi bir işlemci alın ekran kartı öncesi .neden ekran kartı öncesi wolfteam gibi oyunlar için hee bana crysıs 3 oynucam derseniz iş orda değişir ve ekran kartına bakar:) aman işlemcinizi uygun seçin anakartınıza:)gelelim adım 5 e...

5.ADIM:RAM,PSU,KASA,HARDDİSK,ISI SORUNU:Arkadaşlar son adımımız ram miktarı wolfteam gibi oyunlarda işlenen bellek miktarı ve işlemci ön plana çıktığından bellek miktarınız şahsi fikrimce 2gb ve üstü olmalıdır tabi en az 4gb olursa ne ala vatan gibi sitelerden haftasonu indirimyle 4gblık ramleri 80 90 tlye bulabilirsiniz.yalnız ramde şuda önemlidir mhz oranları bu oranı sizin anakartınız belirler eğer anakartınız 1333 mhz rami destekliyor ise 1600 mhz lik rami taksanız bile sisteminizde o 1333 mhz gözükeceğinden 1333 mhz ye bakmanızı öneririm aksi taktirde değişik problemler çıkabilir.mhz demişken 800 1333 1600 vs vs. tür mhz oranları vardır ramlerde ne kadar artarsa o kadar iyidir.bu arada şunu kısaca geçiyim örneğin win xp 64 bit vs win 7 32 bit böle bir şey görürseniz orda 64 bitlik pc daha hızlıdır çünkü belleğinde en az 4 gb bellek kullanmıştır:)kasa olayına geçersek kasanızın içi geniş ve fan yuvaları oldukça fazlaysa belki kasma sorunlarınız ısıdan dolayı işe bu işinize yarayabilir fazladan fan takarak.psu ise anagüç kaynağıdır işlemci ram ekran kartı bu tür parçaların watt değeri burda hesaplanır.en az 250 300 watt bir psu (tabi alacağınız ekran kartına göre değişebilir) öneririm.harddiske gelince fazla önemi yoktur belki hiç bile online oyunlar için 320 gb 500 gb 5400 prm yada 7200 prm harddiskler gayet başarılıdır.Isı sorununa gelirsek genellikle laptopta oynayan arkadaşlar fan kontrollerinizi iyi yaptırın ve halıda oynamaktan uzak durun düz ve sert zeminlerde oynayın yazın klimalı oda varsa oynayın tavsiyem:)aksi taktirde ısınmadan dolayı donmalar takılmalar oluşur ve çok ilerlerse ekran kartınız yada kuzey köprünüz gibi şeyler yanabilir:)

VE SONA GELİRSEK ... ARKADAŞLAR EKRAN KARTINIZI DAHİL TÜM SİSTEMİNİZİ İYİ TUTARSANIZ NE BİR KASMA NE BİR DONMA OLAYI YAŞARSINIZ ZATEN SAYIN MODERATÖRLERİMİZDE BUNU YAZIP ÇİZİYOR.BÜTÇENİZ YOKSA BİR GÜNLÜK OKULDAKİ VS BŞKA Bİ YERDEKİ YEMEĞİNİZİN PARASINI AYIRIP SAKIN BUNLARA HARCAMAYIN GÜNAHTIR:) BAŞKA ÖNERİLERİM İSE OYUN GÜZEL ÇOĞU KİŞİ OYNUYOR HELE ARKADAŞLARINIZLA OYNAYINCA DADUNDAN YENMİYOR AMA LÜTFEN HİLE DİR .BUGTUR.KÜFÜRDÜR BU İŞLERE BULAŞMAYALIM OYUNU TEMİZ BİR ŞEKİLDE VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE PC BAŞINDA DÜZENLİ OTURARAK OYNAYALIM.SAKIN HA SİSTEMİ YAPTIKTAN SONRA 24 SAAT PC BAŞINDA DURMAYIN:) HAYDİ İYİ FORUMLAR ALTA SİSTEMİNİZİ YAZIN ARKADAŞLAR HEMEN ÖNERİ CEVAP VERİYİM.İYİ GECELER:)

1

4.9.2013

Link kopyalandı.
  • onurkaan1919
    Konu: 0 Yanıt: 1
    3 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

Benim pc son model ve sistemi temiz gta 5 de kusursuz oynuyorum ağ hızımda yüksek net hızımda süper ama halen bu oyun donuyor çıldıracamm >:( 300 tl nakit çektim oyunu oynayamıyorum

0

16.11.2015

Link kopyalandı.
  • hayellerbos27
    12 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

pc son model win10 ve sunucu ya ara sıra baglanmıyor bide yasadısı eşya kulandın diyor oyundan atıyor lütfen bi yardım bakım yaptınız daha beter oldu :( emeklerin bosa gitcek yoksa

1

19.12.2015

Link kopyalandı.
  • J0YGAMEOZAN
    9 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

Guzel Arkadasim Herkezin Bilgisi Var amac Og lere oynamaksa Zaten Moderatorlerde Yalakalıgını anlamistir Client serv. root yada system adminleri baksa her dakkika hile yapn biri cikcan Arkdasim direk Joygame Destek Bolumunden ben bu oyunu oynuyorum yALAKALIK LA BİYERE gELEMEDİM bARE BANA OG VERİN DE gUZEL KARDESİM SANADA İYİ fORUMLAR...

1

28.12.2015

Link kopyalandı.
  • crayzdans75
    3 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

Oyunda 800x600 ekranın üstünde oynadımmı cok fazla kasıyor hatta 800x600 da bile kasıyor nasıl çözücem yardım edin lütfen.Özellikler:
    Ram: 8 GBEkran Kartı: Nvıdıa Geforce GT740m İşlemci: İNTEL İ5 4.NESİL 

Ekran Boyutu: 1920x1080

0

1.5.2016

Link kopyalandı.
  • EmirArTz
    3 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

SİSTEM ÖZELLİKLERİM : 
    RAM : 16GB
    EKRAN KARTI : NVİDİA GTX 950M 4GB DDR3L 128 BİT
    İŞLEMCİ : 6 .NESİL İNTEL İ7 6700HQ

KARDEŞ SİSTEM BU AMA OYUNDAYKEN BİRAZ OYNUYORSUN ANİDEN OYUNDA Bİ TAKILMA OLUYOR KASMA YOK 1920X1080 AYARLARINDA EN YÜKSEKTE OYNUYORUM AMA ANİDEN Bİ TAKILMA OLUYOR KAFAYI YİCEM İTEMLERİMİN SÜRESİ BİTİCEK ADAM GİBİ OYNAYAMADIM KAÇ GÜNDÜR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM .. :D

0

15.7.2016

Link kopyalandı.
  • 02124729077
    3 JFP
    Sürüye Dahil
    Kazanılan Rozetler

bana nakit gönderirseniz mutu olurum:)

0

2.4.2017

Link kopyalandı.